20. Cheetahmen!

Cheetahmen. Ludzie Gepardy. Wymieniani w gronie najbardziej żałosnych prób zarobienia na fenomenie antropomorficznych postaci. Główni bohaterowie gry, która jest uznawana przez wielu za najgorszą w historii NES. Była flagowym tytułem na kartridżu-składance pod tytułem Action 52 – nielicencjonowanym produkcie wydanym w 1991 i kosztującym, bagatela, 199 dolarów! Oczekiwania pomysłodawców musiały być wysokie, skoro planowano produkcję figurek i zainwestowano w telewizyjny spot…

Reklama zapowiadała nieziemskie doznania:

Fabuła Cheetahmen nie jest odkrywcza (niespodzianka, prawda?). Mamy szalonego naukowca, eksperyment genetyczny… ziew. Potrzeba była aż 12-stronnicowego komiksu dołączonego do zestawu? Za taką kasę należał się jakiś bonus. Otóż to, wróćmy do ciężko zarobionych 199 dolców, które wydał amerykański konsument. Za kwotę zbliżoną do ceny konsoli, klient otrzymywał zbiór najbardziej niedorobionych i cudacznych wyrobów gro-podobnych w historii elektronicznej rozrywki. Niecałe 4 dolary za jednego potworka! Zdarzyły się już na łamach TZżaD odniesienia do gier video. Za każdym razem, kiedy była o nich mowa, miałem ochotę odpalić emulator i sprawdzić/przypomnieć sobie daną produkcję. W przypadku Cheetahmen oraz Action 52 jakoś nie bardzo… Ograniczyłem się do obejrzenia video-recenzji autorstwa popularnego Angry Video Game Nerda.

W zupełności wystarczy. Kontynuacja gry, choć powstała, nie ukazała się w normalnej dystrybucji. Wpiszcie Cheetahmen na ebayu, to jedyne 2000-2500 dolarów… Ubożsi mogą skorzystać z YouTube, żeby przekonać się co stracili.

Ale uwaga! To jeszcze nie koniec! Twórcy Cheetahmen i Cheetahmen II żyją i mają się dobrze. Można ich wspomóc i przyczynić się do kolejnego sukcesu, jakim niewątpliwie będzie Cheetahmen II: Lost Levels przeznaczone oczywiście na sędziwe 8-bitowe Nintendo. Wpłata na popularnym serwisie Kickstarter to „okazja żeby grę kupić, zagrać w nią i znienawidzić jeszcze bardziej!”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s