42. Wykopaliska #2 (Euro-Ciuchy, Rumia)

Nie od dziś wiadomo, że Rumia dobrymi lumpeksami stoi. To, obok najwyższej wiklinowej żyrafy na świecie, największa atrakcja tego miasta sąsiadującego z Gdynią. Można się nie tylko dobrze ubrać, ale również trafić na prawdziwe skarby. Takie jak te ze sklepu Euro-ciuchy. Dzięki uprzejmości Wojtka (dzięki!) wszedłem w posiadanie kilku fajnych fantów, których zdjęcia możecie zobaczyć poniżej.
5 oryginalnych figurek z serii Masters of the Universe. Są niestety pozbawione uzbrojenia. W Polsce walczy się w końcu bez sprzętu.* Możliwe, że pierwotnie zabawki wchodziły w skład takich zestawów.Tych panów nie trzeba nikomu przedstawiać. W prezentowanym wariancie, zwanym Battle Armor, ich umięśnione klaty „niszczą się” pod wpływem uderzenia. Czad.

Jegomoście towarzyszący Adamowi (bo He-man w kubraku to książe Adam właśnie) nazywają się Stratos oraz Webstor – pierwszy należy do tych dobrych, drugi jest zły… Gdyby nie wspaniała strona He-Man.org, do której podałem tu tyle linków, nie byłbym w stanie stwierdzić w jakich ekipach są ci mocno niewyjściowi goście. Nie pamiętam ich z serialu. Może to i dobrze.

Z ciekawostek związanych z Masters of the Universe. We Francji mogłem za grosze kupić kilka dvd z serialem (nie tylko tym). Niestety. Potwierdza się, że tubylcy mają język angielski gdzieś i wszystkie filmy były wyłącznie w jednej wersji językowej. Aż takim zboczeńcem nie jestem, wystarczy że nabyłem trochę komiksów po francusku. Kilka dni temu ukazała się na różne i-sprzęty gra o He-manie i spółce. Zbiera naprawdę dobre recenzje. Kosztuje nieco ponad dolara, więc zapewne się skuszę (może chcecie przeczytać rezencję?). Trailer do obejrzenia TUTAJ.

Na koniec rzecz, która mogłaby stać w szafce kuchennej Szkieletora. Epickie Naczynie Zagłady albo Kielich Księcia Ciemności. Takie nazwy przyszły mi do głowy.

Zachęcam wszystkich do poszukiwań. Na strychach, piwnicach. Przesyłajcie zdjęcia. Nie macie możliwości? Jestem gotowy przyjechać z aparatem (w okolicach Trójmiasta). Serio.

* Wiem, suchar, ale nie mogłem się powstrzymać.

3 responses to “42. Wykopaliska #2 (Euro-Ciuchy, Rumia)

  1. Rumskie lumpeksy to juz nie to samo co kiedys od kiedy nie ma tam juz wagi, a jest tylko wycena… wiec ehh niestety Rumia traci na wartości…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s