43. Wiktor Wymiot i Oddechowi Niszczyciele.

Dziś, z okazji tradycyjnego polskiego Halloween, coś naprawdę strasznego. Znowu idę na łatwiznę (link podał jeden z użytkowników hard-core.pl – dzięki!), ale nie można było przejść obojętnie obok tego wiekopomnego wynalazku.
Victor Vomits & Breath Blasters – brzmi jak nazwa rasowej punkowej ekipy z czeluści lat 70., w rzeczywistości to coś o wiele gorszego.
5 calowe, gumowe „figurki”, którym… śmierdzi z ust po ściśnięciu. Rozdawałbym w prezencie co drugiemu pasażerowi komunikacji miejskiej (aluzję zrozumiałby co dziesiąty).
Wikipedia milczy, na Youtube nie znalazłem reklamy tv. Są jednak naoczni świadkowie, wspomnienia i egzemplarze na ebayu – ciekawe czy smród jest gorszy czy taki sam?

Nie było towarzyszącej zabawce kreskówki, gry video ani komiksów. Wielka szkoda, że ktoś powstrzymał marketingowych ekspertów od dalszego działania. Ten wpis byłby na pewno dłuższy…

Jednak nie wszystko stracone! Pomysł został po latach odświeżony przez firmę Morrison Entertainment Group (1 seria – nieco po 2000 roku, 2 seria – 2005, trzecia w przygotowaniu – prawdopodobnie dziewczyńska z ładnymi zapachami). Stink Blasters, bo o nich mowa, to 3 cale, gumowe głowy i dopuszczalna liczba ściśnięć to 30 tysięcy. Wyobrażacie sobie testy takiej zabawki? Oto reklama. O zgrozo, są jeszcze firmy, które wykorzystują „rap” do promocji swoich produktów.

Jestem zdania, że to nie to samo co protoplaści, przede wszystkim te zabawki nie były zakazane z powodu szkodliwości dla zdrowia i odniosły duży sukces (sprzedaż w ponad 30 krajach!). I wyglądają… ładnie. To znaczy gorzej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s