46. Madballs (tytułem wstępu)

Madballs czekało na swoją kolej na blogu niemal od samego początku jego istnienia i wreszcie się doczekało. Dziś jedynie wstęp. Tak jak w przypadku Toxic Crusaders temat jest wart kilku osobnych tekstów. Pierwsza seria piłek wyprodukowanych przez AmToy trafiła do sklepów w połowie lat 80. i jest to niewątpliwie jedna z tych zabawek, które na zachodzie zyskały status kultu. Brzydale mają się nadal dobrze, wystarczy odwiedzić oficjalną stronę zabawki. Nie przypominam sobie natomiast, żeby ktoś na naszym podwórku miał takie cudo…

Popularność produktu sprawiła, że nie trzeba było długo czekać na kreskówkę, komiks (znowu Marvel!) czy grę. W przypadku ostatnim naprawdę jest o czym pisać – w latach 80. ukazała się gra na takie platformy jak Amstrad czy C-64, Madballs in Babo: Invasion to stosunkowo nowa produkcja na pecety (dostępna na Steamie) oraz Xboxa 360, do tego na stronie madballs.com jest kilka flashowych gier. Nie wypada tego potraktować po łebkach. Nie zapominając o samych zabawkach, których jest całe mnóstwo. Zdjęcie z londyńskiego lotniska, które wklejałem niedawno przedstawia piłki firmy Giaprendi.
Żeby uświadomić wam, jak wielki wpływ na kulturę mają Szalone Piłki – oto teledysk jednej z najbardziej znanych kapel hard core. Madball.

Okładka jednej z płyt a obok logo zespołu wstawione do aukcji Allegro przez tradycyjnie zorientowanego sprzedawcę („dziwne kule” brzmi jak tytuł porno a nie nazwa zabawki dla dzieci, jakkolwiek brzydka by ona nie była). W ten sposób zatoczyliśmy koło.

Oczekujcie więc w najbliższym czasie kolejnych postów o Madballs.
Madball! Madball!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s