49. Madballs – Dziwne Kule po raz drugi (zabawki)

Strasznie mi się spodobało to określenie z Allegro. W związku z tym będzie się tu często pojawiać. A więc Dziwne Kule do boju! W poprzednim tekście o Madballs napisałem, kiedy pojawiły się na rynku, kto je wyprodukował itd. Teraz odrobina dokładniejszych informacji. Jeśli ktoś myśli, że AmToy poprzestał tylko na „normalnych” piłeczkach, to jest w błędzie – na przestrzeni lat pojawiło się kilka ciekawych wariantów tego produktu oraz cała masa podróbek. Skupmy się jednak na Madballs.

Wszystko zaczęło się od dwóch edycji po 8 modeli wielkości piłki tenisowej. Każda piłka miała swoją historię, ale na tym skupię się przy okazji pisania o komiksach i kreskówce. Nie obyło się bez kontrowersji. Odnotowano przypadki dzieciaków skutecznie trafionych przez przeciwnika szaloną piłką. Zatroskani obywatele zareagowali, firma zaczęła używać innego materiału do produkcji kolejnej serii zabawek. Nazwy takie jak Skull Face, Crack Head czy Swine Sucker nie mogły nie wzbudzać sympatii.

Sukces produktu spowodował, że nie trzeba było długo czekać na inne wersje. Super Madballs to większe piłki wzorowane na tych „prawdziwych”. Touchdown Terror, Foul Shot oraz Goal Eater. Poniżej ten ostatni.

Zdjęcia Goal Eatera pochodzą STĄD. Tak, dobrze widzicie, Blarghhhspot to blog poświęcony tylko Dziwnym Kulom. Ilość podobnych zabawek pokazuje skalę sukcesu odniesionego przez AmToy. Autor strony, Michael Bukowski, ma „obsesję na punkcie monsterballs i Lovecrafta oraz rozumie jak to dziwnie brzmi”. Wyczuwam tu rękę (tzn. mackę) Przedwiecznych.

Ktoś mądry w AmToy musiał dojść do wniosku, że sama piłka to jednak za mało. Wyprodukowano więc Head-popping Madballs. Głowy nie tylko można wymieniać, ale również (może przede wszystkim?) nimi strzelać. Całość prezentuje się świetnie!

Po 20 latach od premiery doszło do reaktywacji Madballs, za którą odpowiedzialne są firmy Basic Fun i Art Asylum. Stare, klasyczne postaci zostały odświeżone, część zyskała nowe cechy (wyciskany środek). Oto jak nowa wersja wypada w porównaniu ze starą.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s