54. Najgorsze okładki w historii metalu.

Co zrobić kiedy jest źle i brak pomysłu na fajny post? Dawno nie było nic związanego z muzyką… Heavy metal zawsze przychodzi z pomocą. Trudno o rzeczy bardziej wpisujące się w charakter tego bloga od okładek płyt z szeroko pojętą muzyką metalową. Pudlowatym metalem z makijażem i w butach z koturnami, thrashowym z toksycznymi zombiakami i katanami bez rękawów, epickim chwalącym wąsatych wojów w drakkarach czy mrocznym z setkami martwych kotów na koncie. Tym razem postanowiłem podać linki do kilku rankingów bo to niekończąca się historia.

Na początek 25 najgorszych okładek. Potem na bogato – lista Music Radar i aż sto szalonych dzieł. Oto ranking skompilowany przez jednego z dziennikarzy Metal Hammer. I na koniec – last but not least – coś dla prawdziwych maniaków. 10 grafik z albumów death metalowych. W ostatnim przypadku lojalnie ostrzegam – nie oglądać przy śniadaniu (choć i pod pozostałymi adresami kryją się apetyczne obrazki).

Oczywiście, najgorsze z najgorszych powtarzają się tu i ówdzie. Na dobrą sprawę lista tego typu mogłaby mieć 500 pozycji i temat nie będzie wyczerpany. Myślę, że wiele z tych albumów mieli na półkach ludzie, którzy tworzyli okładki książek dla nieodżałowanego wydawnictwa Phantom Press. Całe szczęście jest tu wiele przypadków kiedy muzyka okazuje się lepsza od okładki. Często sam zespół był odpowiedzialny za to, co się na niej znalazło. Często po prostu wystarczyło zrobić zdjęcie kapeli, żeby cover art trafił po latach na jedną z takich list. Nie można przecież dobrze grać i wyglądać. No, nie zawsze.
Ubolewam, że nie znalazłem moich faworytów z Praying Mantis. Nie znacie? No to proszę bardzo.

Gigantyczna modliszka uwalniająca się z kosmicznej piramidy (1998) oraz logo zespołu zmierzające w kierunki Ziemi wchodzącej w nad-przestrzeń (2003). Zespół jest bardzo popularny w Japonii. Czemu mnie to nie dziwi?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s