Coś nowego. Edison Rex.

Edison_Rex_01-000
Oto drugi komiks z MonkeyBrain, któremu poświęcam Coś nowego. Action Cats mnie nie zachwyciło – wspominałem już wtedy o Edisonie, podając go jako przykład dobrego komiksu wydanego przez tego niezależnego wydawcę. Opinię oparłem na jednym numerze, teraz jestem po lekturze kolejnych dwóch odcinków serii i doszedłem do wniosku, że muszę tu o niej napisać. I dać wielki obrazek. Żebyście sobie dobrze zapamiętali!

Głównym bohaterem jest najmądrzejszy człowiek na świecie i jednocześnie największy łotr w historii. Kiedy udaje mu się unicestwić swojego głównego przeciwnika, nie pozostaje nic innego jak zastąpić bohatera i stanąć na straży planety. Co następuje potem? Złoczyńca z mózgiem w szklanym kloszu? Zielony i głupi olbrzym demolujący otoczenie?
Tak, tak – Roberson i Culver grają właśnie takimi sfatygowanymi kartami. I udaje im się zainteresować czytelnika! Te historyjki są dość krótkie, więc nie napiszę więcej żeby nie psuć zabawy.

Edison_Rex_02_05
Edison Rex to lektura obowiązkowa dla miłośników błyskotliwego scenariusza i stylu rysunku pośredniego między kreskówkowym a realistycznym. Do tego świetne layouty i takie klasyczne dodatki, jak kartoteki postaci. Świetna rozrywka. Na co jeszcze czekacie?

Wygląda na to, że komiks ukazał się tylko w wersji cyfrowej:
Edison Rex w MonkeyBrain
Edison Rex w Comixology

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s