Swashbuckle – w obronie pirackich wartości! ARRRR!

swashbuckle
Autor: Michał Felcenloben

Rum, proch i wymyślne protezy utraconych w walce części ciała, z tym właśnie kojarzy się prawdziwe piractwo. Czasy się zmieniły, a morski kodeks upadł czego najlepszym przykładem są uzbrojeni w Kałasznikowy somalijscy piraci w swoich małych motorówkach.

W obronie tradycji stanęli Admiral Nobeard (bas, krzyk) oraz jego pierwszy oficer Commodore Redrum (wiosła i klawisze). Kompletowanie załogi zaczęło się w 2005 na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych (New Jersey), a pierwszy udany atak zakończył się wydaniem albumu zatytułowanego Crewed by the Damned (w rok od zebrania ekipy!). Oprócz rasowego thrashu, pełnego opowieści o życiu morskich rozbójników, na płycie znalazło się kilka spokojnych akustycznych instrumentali. Stanowią one chwile odpoczynku pomiędzy brutalnymi salwami riffów i nienawistnym rykiem kapitana.
Jednak szczególną uwagę radzę zwrócić na drugi album, czyli Back to the noose, który jest jeszcze szybszy. Mimo, że całość jest znowu jest pocięta instrumentalnymi utworami, to nie ma ich aż tyle jak na poprzednim albumie i wszystko sprawia wrażenie dobrze ułożonego. W 2010 roku bukanierzy wydali swoją ostatnią, jak na razie, płytę. Pisząc najkrócej? Grają na niej swoje.

Na żywo jest jeszcze lepiej, bo skład uzupełniają zwierzęta szkolone do walki. Papuga atakująca (kwasem?) publikę, rekin oraz krab. Dzięki nim oraz swojej wrodzonej agresji Swashbuckle wydają się niepokonani. Muzyka przeznaczona dla wszystkich, u których pirackie intro do programu Morze wywoływało ciarki i żądzę mordu. Warto słuchać popijając grogiem.

wtf
FACEBOOK
MYSPACE
Info na stronie Nuclear Blast

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s