Szlam.news: Ksionz 2, Planetoids, GWAR, Slayin, Fester Mudd.

ksionz2
Dziś o kolejnym dziele, nad którym Szlam.net obejmuje patronat. Mowa o kontynuacji Ksionza, jednego z najlepszych polskich komiksów minionego roku! Poza tym same dobre rzeczy: muzyka, gry, a nawet słuchowisko radiowe!

Ksionz 2 = patronat Szlamu!
Pierwszy Ksionz autorstwa Dominika Szcześniaka (scenariusz) oraz Marcina Rusteckiego (rysunki) to świetnie wydany świetny komiks. Zombie, gangsterzy, wysłannicy piekieł, boska gitara, kosmiczna intryga…
Jeśli jeszcze nie czytaliście, to pora nadrobić zaległości. Piszcie więc na adres podany na OFICJALNEJ STRONIE KSIONZA, zajrzyjcie też na ksionzowego FEJSBUKA.
Jak donoszą twórcy, prace nad drugą częścią są na półmetku. Wydawcą będzie ponownie Ważka, a my będziemy na bieżąco maltretować spółkę Szcześniak/Rustecki i informować o postępach.
Trzeba to uczcić!
Ks2 str24a
Słuchajcie uważnie… Planetoids.
W sieci pojawił się pierwszy odcinek Planetoids – polskiego słuchowiska science fiction. Autorzy to Michał Ochnik (scenariusz) i Dawid Banasiuk (reżyseria). Zapowiedziano dziesięć krótkich odcinków: „Utrzymana w dynamicznej, nieco kiczowatej stylistyce rodem z lat siedemdziesiątych space opera snuje historię dwóch dezerterów, którzy, podróżując przez Wszechświat, wplątują się w kolejne kosmiczne kabały, z których wychodzą najczęściej dzięki bezczelności, tupetowi, zwykłemu szczęściu lub umiejętności jednoczesnego myślenia i uciekania.”
STRONA PROJEKTU | FACEBOOK
Autorem poniższej ilustracji jest Kamil Boettcher, o którym pisaliśmy tydzień temu. W ten oto sposób wszystko układa się w sensowną całość.
planetoids

GWAR na żywo w AXS.
Na koncert tej grupy w naszym kraju nie mamy póki co liczyć, więc trzeba szukać półśrodków. Już za tydzień Panowie i Władcy opuszczą swoją Cyber-Twierdzę, żeby wystąpić na żywo w telewizji AXS (specjalizującej się w programach na żywo). Czy ktoś wie, jak uruchomić ten kanał bez większych komplikacji?
Oto zapowiedź wydarzenia:

Slayin, Fester Mudd, NES Quiz.
Tydzień temu pisaliśmy o Other Brothers, inspirowanej retro platformówce. Pierwsze wrażenia? Platformówka z grafiką żywcem wziętą ze starszych tytułów Lucas Arts. Jest dobrze, ale za wcześnie na recenzję. Właściciele iSprzętów nie mogą narzekać na brak fajnych tytułów nawiązujących do złotej ery gier video.
Oprócz Innych Braci ukazał się również niedawno świetny Slayin. Dowód na to, że siła tkwi w prostocie. Lewo, prawo, skok – wystarczy do wyśmienitej zabawy. Najważniejsze? Pograć mogą również zwykli śmiertelnicy. Wersja PC jest TUTAJ.
Tak produkcja Pixel Licker prezentuje się w akcji:

Fester Mudd: Curse of the Gold nawiązuje z kolei do klasycznych przygodówek spod znaku Sierry i Lucas Arts. Replay Games (ludzie odpowiedzialni za remake gry o podrywaczu Larry’m) określają Festera jako „Tribute to the golden era of adventure gaming”.
Tytuł jest również dostępny na PC W TYM MIEJSCU. Gra kosztuje dziesięć razy więcej od wersji na przenośne urządzenia z jabłuszkiem. A to dopiero pierwszy epizod – zwyczaj dzielenia gry na części z retro nie ma już nic wspólnego.

A jeśli ktoś chce sprawdzić swoją wiedzę na temat stareńkiego Ninetendo, to ma ku temu okazję odpalając NES Quiz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s