Łebski Harry i ta cała ferajna – Vol.1 (VHS)

all
Autor: Oskar Jach
Zacznijmy od małego wprowadzenia. Łebski Harry to polska nazwa serialu animowanego pod tytułem Heatchliff. Kreskówka opowiada o przygodach tytułowego kota oraz kilku innych dachowców znanych jako Catillac Cats. Każdy odcinek podzielony jest na trzy mniejsze epizody. W jednym śledzimy przygody Heatchliffa a.k.a. Harry’ego, w drugim kotów mieszkających na śmietnisku. Końcówka to bardzo krótka historyjka z cyklu „Porady jak radzić sobie ze zwierzakami” (najczęściej bardzo dziwne i totalnie niepraktyczne). Na tej kasecie znajdują się trzy takie odcinki. Animacja jak na lata 80. jest płynna, kolorowa i zachęcająca do oglądania.

Oto streszczenie fabuły poszczególnych odcinków (pochodzą one z początku drugiego sezonu).
tytuł
Odc. 1
Arystokrata z Dover
Razem z nowymi sąsiadami pojawia się na horyzoncie nowy kot. Jest szlachcicem i ma chrapkę na dziewczynę Harrego, Sonię. Czy bohater poradzi sobie z tą konkurencją?
Dozgonna wdzięczność
Riff Raff ratuje życie głupiutkiego Mungo. Od teraz wielkolud w ramach wdzięczności nie odstępuje go na krok. Po jakimś czasie staje się to jednak nieco uciążliwe i trzeba wymyślić sposób na pozbycie się grubasa.
Dobra rada
Pamiętajcie, że Wasze psy kiedyś urosną! Weźcie to pod uwagę, gdy zdecydujecie się kupić szczeniaka.
arystokrata z dover
Odc. 2
To koszmarne Beverly Hills
Harry czyta o tym, jak piękne życie wiodą koty w Beverly Hills. Czy naprawdę jest tam tak cudownie? Wkrótce Harry przekona się o tym na własnej skórze!
Super kot
Właściciel sieci złomowisk, niejaki Mangel usiłuje za wszelką cenę przepędzić ekipę ze śmietniska. Koty jednak nie zamierzają oddać swojego domu bez walki!
Dobra rada
Gdy Wasz pupil zaginie powiadomcie o tym sąsiada, wywieście kartkę u weterynarza a najlepiej przygotujcie mu w misce jedzenie. To pewny sposób na to by sam wrócił.
to koszmarne beverly hills
Odc. 3
Szkoła dobrych manier
Harry jest nieznośny. Wszyscy mają go już dość. Zapada decyzja by zabrać kota do zwierzęcego psychiatry. Czy wyjdzie mu na dobre, gdy będzie grzeczny?
Niebiańskie śmietnisko
Pewien artysta maluje obraz na śmietnisku. Pech chce, że pod jego nieobecność Mungo zostaje uwięziony w świecie namalowanym na obrazie. Kocia banda musi znaleźć sposób by go wydostać.
Dobra rada
Umieśćcie na obroży Waszego psa numer telefonu! Będą mogli zadzwonić ze schroniska, że go złapali.

Odcinki są całkiem zabawne. Nie powiem, żebym miał przez nie ochotę powiesić sobie plakat z Heathcliffem na ścianie, ale nie żałuję też czasu przed telewizorem. Są dobre przy prasowaniu – jedno oko na TV, drugie na żelazko. Kaseta kryje też w sobie dwie interesujące rzeczy. Kojarzycie na pewno plansze, które często przed projekcją ostrzegają nas by pod żadnym pozorem nie kopiować zawartości, bo to najkrótsza droga do zostania kryminalistą? Otóż tutaj, poza tym, że jedna z nich znajduje się jak zwykle na początku, pozostałe trzy pojawiają się na kilka sekund podczas projekcji odcinka (dźwięk leci normalnie, znika natomiast obraz). Dziwne.
Najbardziej przemówił do mnie epizod, w którym Mungo stał się służącym. W gruncie rzeczy pewnie dlatego że występowała w nim całkiem niezła bajkowa kicia. Albo to, albo faktycznie musiał być zabawny 😛
Druga niespodzianka kryje się już na samym końcu. Obraz z logo dystrybutora zamiera w bezruchu, w tle zaczyna lecieć oryginalna wersja piosenki tytułowej, trwa jakieś 6 sekund i urywa się ni stąd ni zowąd. Koniec kasety. Dziwne razy dwa. Więcej niespodzianek nie zarejestrowałem. Okładka jest nieskomplikowana. Zastosowano tutaj ten sam schemat, co w opisywanym niedawno Denverze – prostokąt z pojedynczą klatką i numer porządkowy kasety.

Łebski Harry i ta cała ferajna – Vol.1
Stany Zjednoczone / Kanada / Francja / Japonia 1986
Wydanie VHS: I.D.D.H/EUROCOM

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s