Genghis Frog vs Beachcombin’ Mike (TMNT, Playmates 1989, 1992)

mike-frog
Tekst i zdjęcia: Łukasz Kowalczuk
Sezon plażowy zbliża się wielkimi krokami (tu i ówdzie już się zaczął), w związku z czym dziś pojedynek na piasku. Czyngis Żaba kontra plażowy Michaleangelo!

Zacznę od starszej figurki. Genghis Frog został wyprodukowany jako jedna z pierwszych postaci spoza podstawowej ekipy, już w 1989 roku. Po raz pierwszy na ekranie pojawił się w odcinku Invasion of the Punk Frogs – ósmym w drugiej serii lub trzynastym w pierwszej – sposób numerowania odcinków bywa różny, poprawny jest ten pierwszy. Shredder musiał stworzyć godnych przeciwników dla żółwi, zmutował więc kilka płazów. Pozostałe „punkowe” żaby to Attila the Frog, Napoleon Bonafrog i Rasputin the Mad Frog. No właśnie, cudzysłów użyty został przeze mnie z pełną premedytacją.
frogbs1
Żaby wyglądają raczej jak podrzędni gangsterzy, nie jak punki. Pochodzą z Florydy, noszą tandetne koszule i łańcuszki. Wypisz wymaluj – handlarze narkotyków na dorobku…
frogbs2
Czyngis (będę używał polskiej pisowni) z akcesoriami wygląda naprawdę bajerancko. Szkoda, że okulary są niebieskie, ale nie można mieć wszystkiego.
frogs1
„What you lookin’ at? You all a bunch of fuckin’ assholes. You know why? You don’t have the guts to be what you wanna be? You need people like me. You need people like me so you can point your fuckin’ fingers and say THAT’S THE BAD GUY!”.
frogs2
Te plecy nie zrobiły się same.
frogs3
Sprzęt Czyngisa to materiał na osobną rozprawę: Tongue Gun, Radical Razor-sharp Boogie Board, Surfin’ Shades, Beach Bandolier with Cola Can Grenades. Z tego wszystkiego najbardziej fascynujący jest Tongue-gun… Jak to przetłumaczyć? Czy na pewno ma robić krzywdę?
frog-sprzet
Niestety, te rzeczy mają kilka minusów. Trzeba uważać, żeby okulary nie spadły i nie zgubiły się a raz zdjęty pas trudno założyć z powrotem…
frog-sprzet2

Baeachcombin’ Mike powstał w 1992 roku i należy do serii żółwi plująco-tryskających, czyli Sewer Spitting Turtles. Jeśli kolory Czyngisa uznamy za jaskrawe, to Mike jest ultra-oczojebny. Stylówa zasługująca na najwyższe uznanie.
beachcombinmike
Nie wiem czy to miał być uśmiech. Wyraz twarzy nie licuje kompletnie z imydżem plażowego podrywacza grającego na gitarze rzewne ballady albo żenujące studenckie przeboje.
beachcombinmike1
Wodę wlewa się do elastycznej gitary. Reszty tłumaczyć chyba nie trzeba.
beachcombinmikeanimacja

Wyobraźmy więc sobie następującą sytuację. Mike pilnuje wybrzeża przed przemytnikami. Czeka na łapówkę albo jest uczciwym żółwiem-tajniakiem – pozostawiam to waszej interpretacji. Czyngis wykorzystuje chwilę nieuwagi i zakrada się.
walka1
Chwyt za język.
walka2
Rozbrojenie…
walka3
Na scenie pojawia się Predator. Ale tylko na chwilę, bo chciałem się nim pochwalić.
predator
Lewy sierpowy.
walka4
K.O. w pierwszej rundzie.
walka5

Obie figurki są wykonane na podobnym, dobrym poziomie. Z tego duetu bardziej podoba mi się Czyngis, ale gdyby żółw był w pełni wyposażony (Blast ’em Boom Box Gun, Sewer Shot Camera, Lei Nunchuku, Pompous Pineapple Drink) to już bym się zastanawiał. Nie poradzę też nic na to, że Czyngis kojarzy mi się bardziej z gangsterami (to spojrzenie!), za to zebrał dodatkowe punkty. Czyngis to ważny element kolekcji, Mike’a traktuję jako ciekawy dodatek.

3 responses to “Genghis Frog vs Beachcombin’ Mike (TMNT, Playmates 1989, 1992)

  1. Cały czas mam na uwadze ten fakt! 🙂 Ręka na pulsie! Coś ciekawego na wymianę się znajdzie, zaraz z tym do Ciebie na maila uderzę!! 🙂 Trochę ostatnio u mnie zastój, ale będzie dobrze 🙂

    – Komixiara

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s