Wykopaliska #11 (odcinek literacki, znaleziska z różnych miejsc)

Autor: Łukasz Kowalczuk
Minął kwartał, od kiedy ostatnio pisałem o zdobyczach trafionych w sklepach z używaną odzieżą. Przez ten czas zebrało się trochę fantów. Dziękuję bardzo ludziom dobrej woli, którzy pomagają mi gromadzić różne rzeczy! W nawiasach podaję ich nazwiska, jeśli to nie ja kupiłem dany tytuł osobiście.
Obserwuję niepokojące zjawisko w okolicy – lumpeksy wycofują się powoli ze sprzedaży zabawek. Na szczęście można jeszcze dostać tam fajne książki. Jak fajne, o tym poniżej. Wybaczcie jakość zdjęć, szykujemy się do zakupu kilku gadżetów, które poprawią ich jakość…

Zacznijmy od klasyki. Jak to klasyka, przedstawiać nie trzeba.
Fantastic Asterix: Six Complete Adventures (Oskar Jach)
asterix
SZEŚĆ PIERWSZYCH TOMÓW ASTERIKSA! Co prawda mam je wszystkie w pierwszych polskich wydaniach, ale przeczytać te historyjki po angielsku to będzie prawdziwa gratka!

A to dopiero początek. Niektórym z książek będzie trzeba poświęcić osobne teksty.

Adrian Edmondson – How to be a complete BASTARD (Oskar Jach)
Ciekawostka. Trochę sucharów, trochę angielskiego humoru, trochę komiksów…

bastard1
bastard2
Najważniejsza dla mnie jest jednak osoba autora. Adrian Edmondson grał bowiem w serialu Young Ones, u nas emitowanym jako Wiecznie Młodzi przez stacje regionalne telewizji publicznej. To był naprawdę czad. Gadające kartofle, Motorhead, Królestwo Nudy, Madness… Oto czołówka.

[youtube:https://www.youtube.com/watch?v=wCb1pRczfP4%5D

Masters of the Universe Annual (Wojciech Lange)
Roczniki z przygodami bohaterów kreskówek to format do dziś popularny na wyspach. Poniżej prawdziwa gratka dla fanów He-mana. Zbiór opowiadań (znalazł się też jeden komiks). Historyjki są proste i pocieszne, w sam raz do nauki angielskiego. Serio! Więcej na temat tej książki wkrótce.

motuannual1
motuannual2

David Kyle – Science Fiction Ideas and Dreams
Na kolana! Oto album prezentujący ilustracje do klasycznych dzieł science fiction. Świetnie wydany, bogato ilustrowany, wszystko jest tu dokładnie opisane i poukładane według tematów. Jestem zachwycony tą knigą.
sf-ideas1
sfideas2

Star Trek Encyclopedia
Nigdy nie byłem fanem tego serialu. Chyba, jak większość rówieśników, najlepiej kojarzę serię Next Generation. Ale za te kilka złotych? Może się kiedyś przyda…
startrek1
startrek2

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s