Cartoonofilia (Kajetan Kusina, Michał Ambrzykowski)

Publikacja całej historyjki o Punkowych Pandach była chyba dobrym pomysłem, w związku z tym idziemy za ciosem. Tym razem polski komiks pod tytułem Cartoonofilia – będzie poważniej, ale mimo wszystko w szlamiastym tonie. Rzecz powstała na zeszłoroczny konkurs na Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi. Autorom nie udało się nic osiągnąć, ale nadal uważają, że to całkiem dobry materiał i wypada się nim podzielić. A ja się z nimi zgadzam i jednocześnie ubolewam nad faktem, że festiwalowy konkurs w tym roku został przemianowany na ekonomiczną propagandówkę.

Kilka zdań o autorach.
Kajetan Kusina (scenariusz). Rocznik 1989. Studiuje Kulturoznawstwo na Uniwersytecie Gdańskim i pracuje jako dziennikarz, choć to chyba dość szumne określenie. Fan komiksów wszelakich próbujący w końcu wziąć się za siebie i zrobić coś swojego. Cartoonofilia to jego pierwszy komiks, który udało się zrealizować.
Michał Ambrzykowski (rysunek). Urodzony w 1988, student wydziału Grafiki na gdańskiej ASP. W 2012 roku jako pracę dyplomową wykonał komiks inspirowany Apokalipsą św. Jana, wziął także udział w projekcie unijnym na wykonanie noweli graficznej poruszającej tematykę Karty Praw Podstawowych. DEVIANTART

1

2

3

4

5

6

7

8

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s