Szlam.news: garść nowości z Comixology.

motorcyclesamurai_lg
Możecie pomyśleć, że faworyzuję tylko jednego dystrybutora cyfrowych komiksów, ale nie mam wyboru. Graphicly nie hula mi na iPadzie, na Comics+ wieje nudą (promocje są słabe i raz na miesiąc) a aplikacja Dark Horse wywala mnie średnio po dwóch minutach. Na Comixology dzieje się najwięcej i najciekawiej, do czego przyczyniło się również ułatwienie publikacji niezależnym autorom. Nie znajdziecie tu nic o komiksach Marvela czy DC – nowości od tych wydawców może znaleźć każdy głupi. Przejrzałem ostatnio nowości i pomyślałem, że warto wspomnieć o kilku, które zapowiadają się najlepiej. Czy ktoś już coś czytał z poniższej listy? A może chcecie przeczytać recenzje któregoś z tytułów?

Motorcycle Samurai: Issue Zero to zapowiedź dłuższej historii wydana przez Top Shelf z okazji zbliżającego się konwentu w San Diego. Rzecz jest reklamowana jako połączenie Kill Bill z Mad Maxem. Komiksy z Top Shelf są aktualnie przecenione, więc wysupłałem dolara. Nie jest zbyt brutalnie (a szkoda), czytało się przyjemnie, ale skłamałbym pisząc, że czekam na ciąg dalszy z zapartym tchem. Mam nadzieję, że autor postanowił zatrzymać swoje asy na później. Nie nabierzcie się na anonsowane 121 stron – ten numer został wydany w nowym, „animowanym” formacie. Lektura trwa krótko.

oz
The Steam Engines of Oz – tytuł wydawany przez Arcana w ramach większego steampunkowego projektu dzięki funduszom zebranym na Kickstarterze. Zwróciłem na niego uwagę dopiero, kiedy zobaczyłem okładkę numeru drugiego. Rude krasnoludy to podstawa! Wydany z okazji dnia darmowego komiksu zeszyt zerowy jest całkiem przyzwoity. Poczekam na jakąś przecenę i pewnie sprawdzę pozostałe.

Numbercruncher-artwork-2
Number Cruncher #1 – ekskluzywna, cyfrowa mini-seria. „A time-twisting romantic thriller-noir metaphysical black comedy” – brzmi zachęcająco. Opowieść o matematyku, który rozgryzł tajemnicę życia i śmierci – za scenariusz odpowiada autor X-Men: Legacy oraz Crossed: Wish You Were Here.

Bantam – to, zdaje się, coś w klimatach Wielkiej Głowy. Lubię takie rzeczy.
Carpe Diem – siedmiu najlepszych wojowników świata walczy ze złoczyńcami. Kolejny tytuł z Titan Comics, który prezentuje się co najmniej dobrze.
Pipeline Lizards – zoomorfów nigdy za wiele.

Mysteryman-All-About-Eve-1
Mysteryman – nie jestem bardzo na bieżąco z nowościami zza Oceanu, ale moda na retro-pulp panuje chyba w najlepsze. Trochę noir, trochę nowej przygody… Komiks Mathew Todda i Johnatana Case’a opowiada o amerykańskim bohaterze oskarżonym niesłusznie o komunizm. Oryginalny pomysł i dobra oprawa graficzna. Pewnie niedługo się skuszę.

Na sam koniec coś z innej beczki. W ofercie Comixology pojawił się legendarny magazyn komiksowy MAD! Obawiam się, że nie zrozumiem wielu nawiązań i żartów, ale klasykę wypadałoby sprawdzić. Pierwszy numer za darmo TUTAJ.

3 responses to “Szlam.news: garść nowości z Comixology.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s