American Barbarian (Tom Scioli)

2010-06-09ambarbOdnalazł i przygotował: Łukasz Kowalczuk
Jest taka seria, którą z tylko sobie znanych powodów omijałem. No i żałuję, bo po lekturze volume 1 chcę więcej! Chodzi o Gødland, który jest świetnym komiksem.
Za scenariusz odpowiada Joe Casey, za rysunki bohater niniejszego wpisu – Tom Scioli. To współczesny hołd złożony epickim, kosmicznych superbohaterskim historiom. Przede wszystkim takim twórcom, jak Jack Kirby – widać już na pierwszy rzut oka, że to najważniejsza inspiracja Scioli’ego.
Na końcu pierwszego tomu znalazłem reklamę starszego komiksu, który w całości stworzył Scioli. The Myth of 8-Opus prezentuje się bardzo obiecująco, postanowiłem wreszcie poszukać autora w sieci.

Okazało się, że publikuje on również całe swoje historie online. Strona AMBARB.COM miała pierwotnie służyć tylko do prezentowania kolejnych odcinków American Barbarian, ale ostatecznie można tu znaleźć również epizody Mistery Object, Satan’s Soldier oraz Final Frontier. Oficjalna strona Toma Scioli’ego znajduje się TUTAJ.
Dziś mamy przyjemność zaprezentować początek pierwszego z wymienionych tytułów (wersja papierowa TUTAJ). Nie przepadam za porównaniami, ale to najprostszy sposób na opisanie zawartości. Skrzyżowanie Mad Maxa, He-mana i Kapitana Ameryki (można by jeszcze długo wymieniać…). Udane. Zrozumiano? Przełamcie opory w stosunku do webkomiksów albo rozejrzyjcie się za drukowaną edycją i poznajcie wspaniały świat post post-apokalipsy! Warto.

2010-06-10ambarb

2010-06-11ambarb

2010-06-13ambarb

2010-06-14ambarb

2010-06-15ambarb

Am001004

2010-06-17ambarb

Am001005

2010-06-19ambarb

One response to “American Barbarian (Tom Scioli)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s