Szlam.news: Biceps #6, Urodziny Atom Comics, Gala DDW 9, Retron 5, Garbage Pail Kids.

Przygotował: Łukasz Kowalczuk
Oto kilka obiecanych niusów, jeszcze kilka czeka w kolejce.

Biceps #6 już 27 września!
Zaprawieni w bojach komiksiarze wiedzą o tym od paru ładnych dni, nie zaszkodzi jednak poinformować o wydaniu szóstego Bicepsa również tutaj.

biceps6
W środku, wśród masy świetnych komiksów i tekstów, będzie można znaleźć artykuł na temat Krewnych i Znajomych Żółwi Ninja napisany na podstawie prelekcji przygotowanej z myślą o tegorocznym Bałtyckim Festiwalu Komiksu.

Premiera nowego numeru 27 września w warszawskim klubie Kosmos Kosmos. Impreza zapowiada się nie byle jaka, bo będzie to jednocześnie 10-lecie twórczości komiksowej Piotra Nowackiego zwanego Jaszczem. Tenże Jaszczu przygotował zresztą jedną z ilustracji do wspomnianego artykułu (pozostałe narysowali Łukasz Mazur, Szaweł Płóciennik i Maciek Czapiewski). Najlepszego! Kto wie, może za następne 10 lat impreza odbędzie się już na Narodowym.

jaszczuwkosmosie

Pierwsze urodziny Atom Comics!
To już rok działalności sklepu, który dostarcza większość cudów do szlamowych recenzji. Wiadomość jest nieco spóźniona, bo zakończono już jubileuszowe promocje (biję się w pierś, następnym razem poinformuję o takowych szybciej!). Cieszy fakt, że nie brakuje odważnych, którzy startują z takimi inicjatywami na naszym trudnym rynku. Cieszy podwójnie, kiedy się komuś udaje. I znowu – Najlepszego!
logo

Gala Do or Die Wrestling 9!
DDW nie zwalnia tempa i zapowiada kolejną galę. Szkoda, że mam taki kawał drogi do Rzeszowa…
Wywiad z Donem Roidem już niedługo.

ddw9
Retron 5 już w grudniu!
Chociaż „już” może nie być najlepszym określeniem. Retro-kombajn do gier produkcji kalifornijskiej firmy Hyperion miał się ukazać już w lecie tego roku, ale premiera była odkładana w z problemami technicznymi. Oficjalna data to 10 grudnia, również dla Europy, gdzie cena maszyny ma wynieść 89 ojro. Nie mogę się doczekać, ale z pewnością sprawdzę pierwsze recenzje w branżowych i niezależnych portalach.
Dla niezorientowanych. Retron 5 umożliwi odpalenie kartridży z takich konsol jak NES, Famicom, Super Nintendo, Sega Mega Drive/Genesis, Game Boy, Game Boy Advance. Więcej szczegółów na blogu producenta lub fanpejdżu.

retron5
Powrót Garbage Pail Kids!
Topps zapowiedział powrót legendarnych GPK. Premiera nowej serii jest przewidziana na styczeń przyszłego roku a grafiki będą prawdopodobnie nawiązywać do zimowych igrzysk olimpijskich. Ze szczegółami można zapoznać się na stronie GEEPEEKAY.
Marka, w powstaniu której maczał palce sam Art Spiegelman, jest u nas mało znana. Postaramy się to choć trochę zmienić w najbliższym czasie. Póki co, rzućcie okiem na stare grafiki z brzydkimi dziećmi.

Garbage-Pail-Kids

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s