Dawaj pilota #10: Defenders of Dynatron City

Autor: Łukasz Kowalczuk
W związku z jubileuszowym wydaniem cyklu, coś dłuższego i w sumie wysokobudżetowego. Oto Defenders of Dynatron City – produkcja promująca grę na konsolę NES.
Drużyna dzielnych bohaterów powstała w wyniku mutacji? Jest. Zły naukowiec z dużą głową? Jest. Miasto do obrony? Jest. Wszystko już było, ale kiedy zobaczycie postaci, to nie zdziwi was fakt, że tworzył je Gary Winnick, który wcześniej pracował Maniac Mansion razem z Ronem Gilbertem.

Animacja i rysunki stoją na wysokim poziomie. Scenariusz, choć głupawy, nie jest taki zły. Głosu postaciom udzieliły gwiazdy pokroju Whoopi Goldberg czy Tima Curry’ego. Dlaczego więc skończyło się tylko na jednym odcinku wyemitowanym w 1992 roku? Przede wszystkim, jeśli wierzyć recenzjom, gra video jest okrutnie słaba i to na pewno jedna z największych porażek imperium Lucasa w tej dziedzinie. Mignął mi na Allegro piracki egzemplarz i korci, żeby sprawdzić… Poza tym, na rynku seriali animowanych panowała już wówczas tak duża konkurencja, że trudno było coś ugrać. Choć znam kilka gorszych tytułów, które miały większe szczęście.

Do komiksu wydanego przez Marvela scenariusz napisał sam Steve Purcell. O tym, czy warto sięgnąć po historyjki z Obrońcami Dynatronu, przeczytacie już niedługo!

2 responses to “Dawaj pilota #10: Defenders of Dynatron City

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s