Achtung! Werbung! Religion is Garbage!

Autor: Łukasz Kowalczuk | Źródło: Ads of the World
Na koniec dnia z Garbage Pail Kids coś kontrowersyjnego i jednocześnie dowód na to, jak wielki wpływ na popkulturę mają obleśne dzieciaki. Nowozelandzka agencja reklamowa Muckmouth wykonała dla firmy Eshe serię grafik inspirowanych GPK. Nie oni pierwsi i nie ostatni, ale na pewno podeszli do tematu w odważny/głupi/kontrowersyjny sposób (niepotrzebne skreślić). Eshe to firma deskorolkowa, ale na pracach nie ma ani słowa o skateboardingu. Jest za to czytelny przekaz: „Religia to śmieci”. I forma równie prosta co w przypadku pierwowzoru. Poniżej cztery przykłady.

pedo-pope.preview
tick-tock.preview
hasish-ganesh-poster
scientolo-g-poster

A może koszulkę? Grafiki trafiły również na plakaty i deski.
rig-tee-flyer

Komplet (?) do obejrzenia POD TYM ADRESEM.

Jednych oburzy, innych rozbawi – częściej będzie wchodziła w grę pierwsza opcja… Na serwisie Ads of the World prace Muckmouth wywołały spore kontrowersje, bardzo często w komentarzach pojawiało się hasło „higly offensive”. A w rzeczywistości? Obywatele Nowej Zelandii nie należą do specjalnie religijnych – ponad 1/3 nie deklaruje żadnego wyznania. Praktykujących (bez względu na religię) jest 15% (dane pochodzą STĄD). Obyło się chyba bez większego skandalu.
Odnoszę wrażenie, że akcja zakończyłaby się medialną sraczką w bardzo wielu państwach. Oberwało się bowiem każdemu. A takie podejście, nie ukrywam, bardzo mi się podoba.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s