Wykopaliska #12 (Targ, Gdańsk Oliwa)

w12-calosc
Autor: Łukasz Kowalczuk | Zdjęcia: Joanna Kowalczuk
Dawno nie było wykopalisk. Uwaga, Punisher znalazł się na zdjęciu „rodzinnym” przez pomyłkę. Został zakupiony w innym miejscu i będzie o nim mowa w następnym wydaniu.
W związku z tym, że od jakiegoś czasu działa szlamowa telewizja, postanowiłem też nagrać krótki materiał na temat znalezionych skarbów. Rzadko mi się to zdarza, ale w tym przypadku proszę o wyrozumiałość. To pierwszy tego typu materiał nagrywany przeze mnie i, mam nadzieję, z każdym będzie coraz lepiej. Póki co, dużo poprawiania ostrości, trochę dziwnych sformułowań i zapowietrzeń. Proszę:

Nie wiem, czy jest to spowodowane cyklem horrorów Guy’a N. Smitha czy upodobaniami kulinarnymi, ale czuję sympatię do skorupiaków. Im większe i paskudniejsze tym lepsze (na zdjęciach albo filmach, nie chciałbym spotkać takiej paskudy w wodzie).

w12-krab
Dwie figurki z filmów Disneya zostały wyprodukowane przez niemiecką firmę Bullyland, której stronę znajdziecie TUTAJ. Paradoksalnie, najsolidniejsza jest trzecia miniatura, która pochodzi z Chin. Moim faworytem w tym zestawie jest oczywiście wkurzony świński fachowiec (przypomina się program Usterka). Jeśli ktoś kolekcjonuje tego typu rzeczy, to niech da znać, chętnie się wymienię na coś innego.

w12-swinia

w12-kaczor2

w12-kaczor1
Mini-gra Segi. Ciekawostka, którą wyślę koledze, jak tylko doczłapię na pocztę.

w12-sega
Tu zaczyna się psychodela – rzeczy, dla których warto się było zwlec w niedzielę rano z łóżka. Ronald McDonald w kamuflażu i dwa powtory, których pochodzenia nie znam (a sprawdzałem!). Tak złe, że aż dobre do bólu.
w12-mcd1
Klauny SĄ przerażające.

w12-mcd2

w12-potwor1
Stwór, który służy od pewnego czasu jako szlamowy avatar (z nieco zmienionymi kolorami).

w12-potwor2
To by było na tyle, jeśli chodzi o oliwskie targowisko. Pewnie niedługo wybiorę się tam znowu. Kolejne wydanie Wykopalisk już niedługo, a w nim zakupy zrobione w gdańskim Fuksie.

4 responses to “Wykopaliska #12 (Targ, Gdańsk Oliwa)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s