Jak dobrze być Jaskiniowcem (VHS)

flinsvhs
Autor: Oskar Jach
Serial animowany pod tytułem The Flintsones, znany w naszym kraju jako Między nami jaskiniowcami, jest kolejną perełką z lamusa. Naturalnie od mistrzów gatunku, czyli wytwórni Hanna Barbera. To opowieść o perypetiach dwóch jaskiniowych rodzin, Flintsone’ów i Rubble’ów. Ci pierwsi to Wilma i Fred. Spokojna żona w typie kury domowej oraz zwariowany mąż ze słabością do hazardu i ptasim móżdżkiem. Druga z rodzin to podobna charakterem do Wilmy, Betty oraz jej mąż Barney, który również nie jest najbystrzejszym pisklęciem w gnieździe. Zwariowane pomysły Freda i absolutny brak asertywności ze strony Barney’a pakują naszych wesołych obdartusów w coraz to większe kłopoty. Wyciągać ich z nich muszą zazwyczaj kochane małżonki. Ta kaseta, podobnie jak opisany już Scooby Doo, to zbiór najciekawszych (zdaniem dystrybutora) epizodów, pochodzących z wydanych już wcześniej kaset Hanna Barbera Poland.

2
W sumie nagrano na taśmie cztery odcinki przygód jaskiniowców, a także na sam koniec cztery minuty jednego z odcinków Mody na sukces. Zakładam, że to tylko mój egzemplarz został w tak paskudny sposób sprofanowany. Z pierwszego z epizodów dowiemy się, że najlepszym lekarstwem na przewlekłą czkawkę jest mieszanina wszystkiego, co Fred znajdzie w garażu. Czkawka o dziwo znika. Problem w tym, że razem z nią Barney, który robi się niewidzialny.

3
W kolejnym odcinku znów mamy do czynienia z absurdalnym planem Freda. Tym razem postanawia on, że razem z Barney’em zostaną sławni i bogaci dzięki pisaniu piosenek. Szkoda, bo nikt nie poinformował ich, że do tego celu przydałaby się chociaż szczypta talentu. Odcinek numer trzy to jaskiniowa wersja Sherlocka Holmesa. Mogę napisać jedynie tyle, że Holmes na bosaka sprawdza się tak samo dobrze jak kwadratowe koła. Następny odcinek niesie ze sobą bardzo ważny morał. Kłamstwo nie popłaca. Szczególnie, gdy okłamuje się własną żonę. Prędzej czy później wyjdzie na jaw, że kolega, który miał być obłożnie chory tryska zdrowiem a wieczór w szpitalu i czuwanie przy łóżku to tak naprawdę partyjka pokera z dobrymi kumplami.

4
Streszczenie Mody na sukces odpuszczę, jeśli pozwolicie, bo nie brałem dziś tabletek na uspokojenie. Na pewno nie mogę napisać o tym VHS nic złego. Dostajemy do rąk dokładnie to, czego możemy się spodziewać po tytule Jak dobrze być jaskiniowcem. Przygody bosych rodzin z epoki kamienia łupanego są zabawne i absolutnie nieszkodliwe. A że dodatkowo niosą w niemal każdym odcinku jakiś morał czy pozytywne przesłanie to szczególnie polecam tą kreskówkę dla najmłodszych.

1
Nudzić się nie będą, na pewno uśmiechną się raz czy dwa widząc głupawe numery Freda i mogą się przynajmniej czegoś nauczyć (chociażby o pracy prywatnego detektywa – w sensie jak wyglądać nie powinna). Okładka to klasyk pośród wydań z tej serii. Piękny męski róż i trzy obrazki niemające w zasadzie nic wspólnego z którąkolwiek historią. Na marginesie dodam, że jeżeli lubicie postać Dino (jaskiniowy ekwiwalent psa) to próżno szukać go w którymkolwiek z odcinków na tej kasecie. Podsumowując krótko, polecam! Kolejna porządna produkcja od Hanna Barbera Poland.

5

2 responses to “Jak dobrze być Jaskiniowcem (VHS)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s