VHS Hell. 12 grudnia. Gdynia.

Autorką poniższego cuda jest Unka Odya.

tumblr_mxa022foxj1qbh1v5o1_1280
Dla fejsbukowych zapisywaczy

Ze strony organizatora:
12 grudnia gdyński Klub Filmowy oraz VHS HELL zapraszają wszystkich fanów kina klasy B na kolejny pokaz double feature. Tradycyjnie zobaczycie dwa obskurne, mało znane, a jednocześnie szalenie rozrywkowe filmy wygrzebane z czeluści naszej legendarnej kolekcji wideo. Tym razem motywem przewodnim będzie włoska postapokalipsa!

W programie:
„Interzone”, reż. Deran Sarafian, Włochy, 1987, 97 min.
Bezczelna podróba trzeciego „Mad Maxa”. Nuklearna wojna zmieniła planetę w wielką pustynię. Jedyne miejsce, jakie ocalało z katastrofy, to tytułowe Interzone – sanktuarium chronione przez pole siłowe i tajemniczy zakon stojący na straży skarbu. Dwie grupy renegatów łączą siły, aby go zdobyć… Przygotujcie się na zatrważająco mały budżet, włoską Tinę Turner oraz scenariusz twórcy „Trolla 2”. Tak złe, że aż dobre.

„2019 – After the Fall of New York”, reż. Sergio Martino, Włochy, 1983, 96 min.
Makaroniarska odpowiedź na “Ucieczkę z Nowego Jorku”. Po wojnie nuklearnej ludzkość podzieliła się na dwie grupy – złych Euraków i walczącą z nimi Federację. Na zlecenie rebeliantów najemnik Parsifal rusza do NYC, aby uratować jedyną ocalałą kobietę, zdolną do rodzenia dzieci. Solidny kawał dobrze nakręconej postapokalipsy, przyzwoite aktorstwo i kilka niezapomnianych scen w reżyserii legendy włoskiego kina klasy B.

WSTĘP WOLNY!
Przypominamy, że w Klubie Filmowym w dalszym ciągu obowiązuje zakaz spożywania alkoholu.
Pamiętajcie! VHS HELL to przede wszystkim ZABAWA i interaktywne oglądanie, zmuszające widzów do CZYNNEGO UCZESTNICTWA w seansie. Tylko tutaj możecie spodziewać się salw śmiechu i NIESKRĘPOWANYCH KOMENTARZY publiczności. Liczymy na WASZ czynny udział. Repertuar pokazów to mało znane produkcje klasy B, które wyświetlamy prosto z porysowanej taśmy wideo.

12 grudnia (czwartek), godz. 18:30
Klub Filmowy, ul. Jerzego Waszyngtona 1, Gdynia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s