3. Stone Protectors

Pamiętacie zabawki przedstawiające słodkich małych trolli z kolorowymi czuprynami? Duże oczy, szeroki uśmiech i twarz starego człowieka? Stone Protectors to nieślubne dziecko trollicy (?) i żółwi ninja. To również klasyczny przykład zestawu pt. „najpierw figurki a resztę się jakoś dorobi potem”. Resztę, czyli film animowany, grę video, komiks i ewentualnie coś jeszcze. Lojalnie ostrzegam – takie ambitne multimedialne projekty dla dzieci i młodzieży będą się tutaj pojawiać często.
Zacznijmy od kreskówki (13 odcinków wyemitowanych w 1993 roku), oto intro:Motyw przewodni wpada w uchu, a potem zaczyna się niby rap charakterystyczny dla tego okresu (to musiała być katorga dla aktorów podkładających głosy).
Historia? No cóż… Dobrzy Saurianie rządzeni przez królową mają kryształy. Kryształy mają moc. Zły Zok ma chrapkę na kryształy. Razem ze swoimi zbirami atakują zamek. Kryształy uciekają do Nowego Jorku i tam zmieniają słabą rockową kapelę w ekipę przypakowanych trolli a element scenicznej dekoracji (resztki autobusu) w kosmiczny pojazd tratujący ściany (nazywa się Rolling Stone). Oczywiście po przemianie chłopcy nauczyli się też grać na instrumentach. Na szczególną uwagę zasługuje arsenał bohaterów – nunczako z mikrofonów to tylko jeden przykład. Poza tym Angus wygląda na rezydenta IRA w Stanach. Chciałbym powiedzieć, że widziałem wiele gorszych rzeczy. Chciałbym.
Yo, Lizard Dudes! Więcej rapu można usłyszeć tutaj:


Gra video to beat-em up. Już pisałem „klasyczny”, ale w porę ugryzłem się w palec. Średnia ocen na gamespot.com to 6.7:


No i, last but not least, historyjka obrazkowa. Harvey Comics wydało 4 zeszyty z przygodami Opiekunów Kamienia. Warto sprawdzić recenzję numeru 0 na stronie Comic Attack. Na zachętę przytoczę jedno zdanie, będące równocześnie idealnym podsumowaniem tematu: „Nie ma nic dziwnego w komiksie reklamującym zabawki, ale ten tytuł był dziwką w dzielnicy czerwonych latarni merchandisingu.”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s