13 nazistowskich superłotrów, o których raczej nie słyszeliście #2

AxisAmerika
Ciąg dalszy listy super nazistów. Zobaczycie, że nie nazwałem pierwszej części rozgrzewką bez powodu. Dziś naprawdę będzie ciekawiej.

6. Adolf Hidler Golden Fuhrer

scorpion-golden-fuhrer
Niewiele wiadomo o tej postaci. Oto co znalazłem w serwisie ComicVine: „Cyborg w złotej masce, klon samego Adolfa – powstały żeby nękać nowoczesny świat!” Pojawił się w komiksie, który nie odniósł dużego sukcesu. Ciekawe dlaczego?

5. The Face i jego pomocnik Nordo

face-nordo
Pora na szuję większego kalibru. Bazą operacyjną okrutnego pułkownika Eisena była Warszawa. W przypadku Nordo, pomocnika Twarzy, wystarczy zamienić jedną samogłoskę i założyć mu okulary, żeby osiągnąć ciekawy efekt. Szkoda, że tak trudno znaleźć grafiki lepszej jakości.

4. Axis Amerika oraz Aryan Brigade

aryan-brigade
Pierwszą drużynę możecie zobaczyć na początku posta. Ich zadaniem było zniszczenie super-bohaterów (a to ci niespodzianka!), których byli odpowiednikami. Spróbujcie dopasować ich do najpopularniejszych postaci z DC. Podejrzewam, że nawet gorzej zorientowane osoby poradzą sobie bez problemu i wikipedii. Aryan Brigade to już typowy twór lat 90. Twórcy amerykańskich komiksów nigdy nie byli dobrze zorientowani w subkulturowych tematach, dlatego zawsze wychodziły im zabawne hybrydy punko-skino-metalowe. Oto Blind Faith, Iron Cross, Golden Eagle II, Backlash, Heatmonger – sterowani przez pewnego senatora, który chciał wpuścić do atmosfery wirusa zabijającego ludzi białych inaczej.

3. Baron Blitzkrieg

bb
Pierwszą trójkę otwiera różowy piewca supremacji. Trochę w nim Iron-mana, trochę Supermana. Potrafi latać, strzelać promieniami z oczu, ma nadludzką siłę. Może jednak używać jednej mocy na raz! I pomyśleć, że pierwszy raz pojawił się w 1977 roku…

2. U-Man

U_Man Meranno
Jeśli uważacie, że róż Barona jest zabawny, to co powiecie na to? Nazista z morskich głębin nienawidzący Namora. Zdjęcia pochodzą ze strony Skif Marvel Customs, poświęconej modyfikacjom figurek z kolekcji Marvela.

1. Mr.Banjo

MrBanjo
Kurt Filpots był szpiegiem, który pracował dla III Rzeszy. Znany bardziej jako Mr. Banjo. Jest straszny bez ani jednej swastyki. Można? Można.

Nie przywiązujcie proszę dużej uwagi do kolejności. Spójrzcie na nich. Tu każdy jest przegrany. Na pewno kogoś pominąłem – super-nazistów w amerykańskich komiksach są setki – jeśli znacie jakiegoś naprawdę ciekawego łotra, dajcie koniecznie znać.

5 responses to “13 nazistowskich superłotrów, o których raczej nie słyszeliście #2

  • Są dość popularni, zamysłem było przedstawienie postaci z drugiego i trzeciego garnituru, napisałem zresztą o tym w pierwszym odcinku listy na wstępie 🙂

 1. Kolejne swietne zestawienie 🙂 Wielkie dzieki!
  Co do lotrow z poza listy zaden ewidentnie nazistowski bad guy mi w tej chwili nie przychodzi, ale zastanawiam sie czy nie pasowalby tu Cobra Commander.
  Odniesnien konkretnych co prawda w komiksie nie bylo… ale inspiracji pelno – sama organizacja, doktryna podboju swiata, mundury, salutowanie, wiece i proporce w rzymsko-hitlerowskim stylu, ewidentnie nasuwaja na mysl nazistow.
  Gdyby zastapic wezowe logo swastyka mielibysmy swietny obraz III rzeszy lat 80ych… a jakie smaczki – przeciez Mindbender to ewidentny prusak z binoklem a Baronowa to zwykla lateksowa FrauHelga 😉

 2. more complete picture of a group of Marvel Comics Nazi villains figures here:

  from the left: Iron Cross, Flag Smasher, Baron Blood, Hauptmann Englande , Red Skull, Captain Axis, Hauptmann Deutschland, Master Man, Warrior Woman, Arnim Zola and U-Man

  byezz!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s