Dawno, dawno temu w odległej Fantastyce…

Znalazł Michał Felcenloben | Komentarzem opatrzył Łukasz Kowalczuk
Fantastyka-1
Trochę archiwaliów. Oto, jak prawie ćwierć wieku temu przenajświętsza Fantastyka pisała o produktach zgniłego zachodu niszczących dziecięce umysły. Mam nadzieję, że nikt nie będzie miał nic przeciwko temu, że tak bezwstydnie wrzucamy tu ten artykuł. Ciekawe, czy pan Andrzej Brzezicki i redakcja mieli pozwolenie na publikację zdjęć na przykład Dino Riders?

Autor tekstu miał na pewno dobre intencje, ale dziś wygląda to po prostu jak smutne wywody „życzliwego” społeczniaka. Coś w stylu: „Uprzejmie donoszę, że tam na zachodzie zabawki zabijają ludzi…”
A ile było mądrali, którzy w takim tonie ostrzegali przed fantastyką naukową? Dobra, nie ma co się dłużej pastwić – przeczytajcie i oceńcie sami. Macie dostęp do takich artykułów? Piszcie!

Pamiętam tego typu artykuły, ale jako dzieciak nie zawracałem sobie głowy treścią. Każde zdjęcie było zlustrowane tak dokładnie, jak tylko się dało.
To samo było w przypadku kolorowych książeczek Lego albo katalogów zachodnich sklepów wysyłkowych. Niektóre były „zaczytane” na śmierć.

s2

S3

S4

s5

S6

s7

3 responses to “Dawno, dawno temu w odległej Fantastyce…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s