W otchłani Al… AliExpress!

Autor: Łukasz Kowalczuk
Każdy, kto wie co nieco o sprowadzaniu rzeczy z Chin, zna również serwis Alibaba.com i jemu podobne. Za pośrednictwem tych stron można sprowadzić niemal wszystko. A co, jeśli nie chcę kupować ośmiu kartonów figurek ani zamawiać ich produkcji? Od tego są strony skupione na handlu detalicznym. I właśnie na jednej z nich znalazłem prawdziwe perełki, które pewnie wkrótce trafią na Allegro.
Na pewno pamiętacie Fantastyczną Czfurkę i epicki Powrut Fantastycznej Czfurki?
Panie, Panowie oto Super Dziesiontka!
sdz1
W jej skład wchodzą wszyscy bohaterowie Czfurki oraz sześciu nowych herosów! Przyjrzyjmy się im dokładnie (na tyle, na ile pozwoliły zdjęcia).

Starzy wyjadacze nie zostali poddani żadnemu tuningowi (chyba). Nowi zawodnicy poziomem wykonania są zapewne zbliżeni do starszych kolegów.
sdz3
sdz4
Można też znaleźć fotki, na których figurki z takich kompletów prezentują się całkiem przyzwoicie. Widocznie handlarz był bardziej kumaty.
sdz2
Jak się okazuje to inna Dziesiontka. Tu też nie udało się utrzymać spójności uniwersum i w drużynie Mścicieli znalazł się Batman. Proszę zwrócić szczególną uwagę na głowę Nicka Fury’ego.
sdzinna
Justice League po chińsku. Moja nazwa? Mega Usemka. Razy dwa, co daje nam Ultra Szesnastkę. Czy to jest Iniemamocny?
ultrasz
Wróćmy do mniejszych ekip. Kolejna Fantastyczna Czfurka to również coś dla miłośników motoryzacji!
fcz4
I gwóźdź programu. Kropka nad i. Wisienka na torcie. Nie wiem tylko ile wynosi przesyłka z alternatywnego świata, w którym wyprodukowano ten towar.
marvelheroes
piontka

Inna sprawa, że trafiłem na wiele pirackich figurek, które chętnie bym kupił. I nie chodzi mi tylko o tak złe, że aż dobre zabawki. Być może ktoś już zamawiał towar w takich miejscach i jest w stanie podzielić się doświadczeniem? Poza tym to wszystko jest jakieś patykiem pisane. Bo ile można pisać o tych dziwadłach na podstawie zdjęć. Chyba wreszcie zakupię kilka takich zestawów i ruszę z recenzjami video.
Czemu by nie? Szlam.tv? 🙂

5 responses to “W otchłani Al… AliExpress!

    • Jest wielu chętnych. Nie licząc niezorientowanych rodziców, to głównie kupują ci, którzy mają przede wszystkim spore kolekcje oryginalnych okazów. Podróbki potrafią być ciekawe, do tego są dość tanie.

      • Potwierdzam, sam mam od groma figurek a i tak jak gdzieś zobaczę bootlega za dwa/trzy złote to kupię chociażby po to żeby go obśmiać na mojej stronce 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s